Péče o šperky

 

Šperky čistěte pouze prostředky k tomu určenými. Pozor na šperky z různých komponentů. Při čistění je potřeba používat příslušné prostředky jinak by mohlo dojít k jejich poškození.

Šperky s ozdobnými kameny je třeba čistit speciálními prostředky. Vyvarujte se kontaktu s mýdlem či saponáty, kámen se může uvolnit. Pozor na mytí rukou mýdlem. S těmito šperky nemyjte nádobí. Ozdobné kameny je možné očistit vodou a přeleštit suchým měkkým hadříkem.

Šperky z kůže nevystavujte dlouhému působení vody a prudkému vysoušení, kůže ztvrdne a popraská. S takovými doplňky se nesprchujte a nekoupejte. Čisticí prostředky rovněž mohou kůži poškodit. Používejte pouze speciální prostředky na ošetření kůže. Pokud se kůže zašpiní anebo zkroutí, je možné ji lehce navlhčit, vyvěsit a nechat volně uschnout. Vyvarujte se dlouhému působení vody a prudkému vysoušení.

Šperky vyrobené pouze z chirurgické oceli lze omýt vodou nebo mýdlovou vodou, ale pozor na čistění šperků s komponenty z jiných materiálů. Ostatní součásti musí být očištěny opět speciálními prostředky.

 

Zpět do obchodu