Péče o šperky

Přeji krásný den,

pro dnešek tu máme jedno "opáčko", protože je to tzv. matka moudrosti ;-) Zopakujeme si, jak se starat o šperky a výrobky e-shopu www.drobnostproradost.cz.

 

Péče o šperky

 

Aby nám šperky vydržely co nejdéle a co nejkrásnější, je nutné o ně dobře pečovat. A každý materiál vyžaduje trochu jinou péči.

 

Šperky na e-shopu www.drobnostproradost.cz jsou vyrobené z nerezové oceli. Nerezová ocel na rozdíl od zlata a stříbra není tak náchylná k poškození, resp. poškrábání, ale i tak jí můžeme věnovat zvláštní péči.

 

!!!  Velkou výhodou je, že nerezová ocel nekoroduje, nemění barvu, není tak náchylná k poškrábání, je pevná, tvrdá. Oproti bižuterii déle vydrží a zachová si původní vzhled !!!

 

U nerezové oceli k čištění bohatě postačí hadřík navlhčený obyčejnou anebo mýdlovou vodou a dobře vyždímaný.

 

Pokud je šperk vyroben s použitím více různých materiálů, je potřeba na to myslet i při čištění.

Naše střapcové náušnice jsou dobrým příkladem. I když zrovna tyto můžete otřít po směru střapce mýdlovou vodou celé. Jak kovové komponenty, tak střapec samotný.

 

Pozor na šperky, kde jsou vsazené nějaké součásti. Na našem e-shopu se může jednat o soupravu náhrdelníku a náušnic se symbolem Strom života. Zde je do lůžka vlepen pryskyřicový kabošon a při použití většího množství vody může dojít k jeho uvolnění. Použití chemických čistících prostředků opět může vést k uvolnění kabošonu. V takovém případě by nemohla být uznána reklamace, neboť jde o nevhodnou péči o šperk. Pokud budete potřebovat ošetřit takový šperk, určitě ho nedávejte pod tekoucí vodu, ale opravdu jen očistěte pomocí jemně navlhčeného hadříku.

 

!!!  Na základě výše uvedeného zmiňuji, že není dobré se ve špercích koupat, či sprchovat. Mohlo by dojít k uvolnění některých komponent. Může dojít ke změně tvaru a kvality (například u šperků,  jejichž součástí je např. kůže)  !!!

 

!!!  Rovněž je dobré šperky sundávat na spaní, jinak by se mohla poničit struktura, tvar apod. A také je nenechávejte odložené na přímém slunci. A už vůbec s nimi nezahradničte, hlína by mohla celý šperk nenávratně poškodit  !!!

 

Některé šperky z nabídky e-shopu www.drobnostproradost.cz obsahují kameny Swarovski. Je potřeba s takovým šperkem zacházet opatrně. Při nárazu může dojít k úštípnutí, či prasknutí kamenu.

 

 

Pro blaho Vašich šperků:

 

:-o  Šperk může znehodnotit i např. lak na vlasy, parfém mořská voda.. Proto je nejlepší šperky nandavat jako poslední součást outfitu a sundávat jako první  :-)

 

!!!  Sundavejte prosím šperky před spaním, sportem či fyzickou námahou či před úklidem chemickými čistícími prostředky  !!!

 

!!!  Používejte na čištění měkký hadřík, který nepouští chlup/vlas  !!!

 

!!!  Šperky ukládejte do šperkovnice odděleně tak, aby se vzájemně neodíraly  !!!

 

 

 

 

Zpět do obchodu